عایق رطوبتی

عایق رطوبتی ElProof os 01


عایق کاری اولین و مهمترین مرحله در اجرای بام سبز است . عایق کاری نامناسب ، منجر به بروز نشتی خواهد شد که مستلزم صرف هزینه های بسیار گزاف برای تعمیرات است . برای داشتن یک بام سبز با عمر طولانی و عدم نیاز به نگهداری ، عایق بام بایستی خصوصیات زیر را دارا باشد:
الاستیک باشد تا بتواند در برابر حرکات ساختمان مقاومت کند .
از ایجاد حوضچه های آب روی بام جلوگیری کند .
زیست تخریب پذیر نباشد و نسبت به عوامل محیطی مقاوم باشد .
در مقابل نفوذ ریشه ها مقاومت لازم را داشته باشد .
انواع عایق رطوبتی :
1. عایق رطوبتی تک جزیی Purready
این محصول یک عایق رطوبتی مایع و تک جزئی تشکیل شده از پلی اورتان و متریال های تقویتی به عنوان روکش، به منظور بهبود ویژگی هایی چون مقاومت فشاری ، مقاومت در برابر اشعه خورشید و .. در عایق ، می باشد .نسبت به عایق های بر پایه آب این نوع عایق خاصیت ضد رطوبتی بهتری را دارا می باشد و هم چنین مقاومت بهتری در برابر فرسایش هوا و تغییرات جوی و اشعه uvخورشید را دارد . تکنولوژی پلی اورتان یک سیستم مقرون به صرفه و با دوام برای عایق رطوبتی می باشد .خاصیت اب گریزی پلی اورتان و مقاومت مکانیکی ،شیمیایی و گرمایی و و مقاومت در برابر اشعه UV ازمزیت های این عایق می باشند که سیستم یکپارچه و بدون درزو انعطاف پذیر را برای عایق رطوبتی بام شکل می دهند. شیوه سرد به کارگیری عایق مایع بر پایه پلی اورتان معمولا همراه با دو لایه و یا بدون بافت تقویتی هستند.یکی ازویژگی های این عایق به کارگیری آسان و مستقیم آن روی سطح بدون نیاز به ترکیب شدن می باشد .این عایق با بخار موجود درهوا به عمل می آیند و دربرابر بخار نفوذ پذیرند. به خصوص برای تعمیرات کوچک بسیار مقرون به صرفه هستند.چرا که استفاده از آن ها راحت و سریع می باشد.
2. عایق رطوبتی 2 جزیی Pu-coat II SKM
این یک عایق پلیمری مات و مقاوم در برابر اشعه خورشید و دو جزئی است .این عایق دارای یک روکش رنگی براق است و قابل اجرا بر روی بتن و فلزات در فضای بیرون و داخل می باشد. یک عایق حلال بر پایه رزین پلی اورتان می باشد که در مقایسه با نوع قبل این عایق خاصیت حلالیت را دارا می باشد که به معنای زمان عمل اوری کمتری است. درواقع در این عایق مقاومت شیمیایی مکانیکی و مقاومت در برابر نفوذ آب پلی اورتان با خاصیت حلالیت سایر مواد ترکیب شده و ان را بهترین گزینه برای استفاده در بام های مسطح و بام های سبز و نواحی حساس ساختمان کرده است .